• Chłodzenie wodne Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 CPU AIO

Symbol: 1019575
Brak towaru
1099.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Przesyłka Kurierska (Pobraniowa) 0
Poczta Polska za Pobraniem (Pocztex Kurier Pobraniowy) 0
Poczta Polska Odbiór w Punkcie (Pobranie) 0
Przesyłka Kurierska 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
Poczta Polska (Pocztex Kurier) 0
Poczta Polska Odbiór w Punkcie 0
ORLEN Paczka 0
Dostępność 0 szt.

Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 - efektywne i efektowne chłodzenie wodne

Prezentowane chłodzenie wodne to model przeznaczony dla procesorów, w których mamy do czynienia ze szczególnie dużymi matrycami (np. AMD Threadripper i Epyc czy procesory Intel dla gniazda LGA 3647 i LGA 4189). W Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 zamontowano trzy wentylatory RGB 140 mm oraz zastosowano miedzianą chłodnicę i miedziane kanały chłodzące. Na uwagę zasługuje również fakt, że spód chłodnicy ma tylko 3 mm grubości, dzięki czemu ciepło bardzo szybko dociera do wody, a następnie jest efektywnie rozpraszane. Dodatkowo cały zestaw wyposażony został w adresowalne cyfrowe diody LED, co pozwala osiągnąć niesamowity efekt wizualny. To wszystko to jedynie wybrane zalety tego modelu - czytaj dalej, by poznać więcej szczegółów…

Sprawne chłodzenie i rozpraszanie ciepła

W przypadku chłodzenia wodnego Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 CPU AIO mamy do czynienia z naprawdę solidnych rozmiarów powierzchnią chłodzącą. Powierzchnia obecnych w modelu procesorów pokryta jest w całości przez spód płyty. Co więcej, powierzchnia żeber chłodzących przekracza wszystkie znane rdzenie procesorów o powierzchni około 55 x 42 mm. Sprawia to, że wszystkie hotspoty procesora są bezpośrednio zakryte, a przez to idealnie schładzane. Każde z żeberek chłodzących ma tutaj 0,4 mm grubości i tyle samo wynosi też odległość między nimi. Takich żeber chłodzących na spodzie modelu znajduje się 58. Jak już pisaliśmy we wstępie, spód ma tylko 3 mm grubości, zatem ciepło szybko dociera do wody, a następnie zostaje sprawnie rozproszone. 

Miedziane chłodnice, mosiężne gwinty i optymalne zagęszczenie żeber

Podobnie jak w innych modelach tej marki, również w chłodzeniu Alphacool Eisbaer Aurora 420 chłodnice są miedziane. Notabene Alphacool to pierwszy na świecie producent, który w elementach przewodzących wodę wykorzystuje właśnie miedź. Z mosiądzu wykonane są natomiast gwinty przyłączeniowe, a to z uwagi na ich dużą wytrzymałość. Przyglądając się poszczególnym żebrom, można dostrzec, że mimo polakierowania miedź nieco prześwituje. Nic nie jest tu jednak przypadkowe. Chodzi o to, że nazbyt gruba warstwa lakieru mogłaby negatywnie wpłynąć na wydajność chłodzenia. Producent postawił również na optymalne zagęszczenie żeberek (15 FPI). Sprawia to, że chłodnica pracuje świetnie nawet wówczas, gdy przepływ powietrza jest niewielki. Gdyby żebra były ułożone gęściej, do osiągnięcia odpowiedniej wydajności chłodzenia trzeba byłoby użyć wentylatorów o większej prędkości. 

Trzy wentylatory Aurora Rise i adresowalne diody LED RGB

W całym chłodzeniu procesorów Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 producent zastosował cyfrowe diody LED RGB. Wnętrze obudowy może dzięki temu zostać efektownie rozświetlone. Do tego dochodzą jeszcze trzy fabrycznie zainstalowane wentylatory Aurora Rise, każdy o średnicy 140 mm. Uwagę zwraca przy tym konstrukcja ich łopatek, która sprawia, że nie generują one nadmiernego hałasu. Wentylatory także są zresztą wyposażone w adresowalne diody LED RGB i dokładają dzięki temu swoją cegiełkę do jeszcze bardziej efektownego oświetlenia wnętrza obudowy. Każdy wentylator Alphacool Aurora Rise zapewnia maksymalne ciśnienie statyczne na poziomie 2,20 mm/H2O oraz przepływ powietrza wynoszący 154,1 m³/h. Co istotne, dzięki sterowaniu PWM użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości obrotów wentylatorów - od zera do 350 obrotów na minutę. 

Dostępne możliwości podłączenia

Wentylatory w tym zestawie chłodzenia wodnego są sterowane dzięki 4-pinowemu złączu PWM. Natomiast adapter Y pozwala na ich podłączenie do płyty głównej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może regulować i sterować pracą wszystkich wentylatorów za pomocą jednego tylko złącza. Każdy z wentylatorów komputerowych wyposażony jest w 3-pinowe złącze JST wraz z adapterem Y do oświetlenia LED. Sprawia to, że możliwe jest bezpośrednie połączenie wentylatorów i sterowanie ich pracą przy użyciu jednego kontrolera. Dla podłączenia do typowego 3-pinowego złącza 5V dołączony jest właściwy adapter. Można wykorzystać również dołączony kontroler Digital RGB. Pompa Eisbaer Aurora wykorzystuje 3-pinowe złącze Molex. Można ją również podłączyć do płyty głównej.

Szeroka kompatybilność zestawu

Alphacool Eisbaer Pro Aurora 420 jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi popularnymi produktami chłodzenia wodnego, a szybkozłącze ułatwia rozbudowę o dodatkowe komponenty. To optymalne rozwiązanie dla najpotężniejszych procesorów komputerowych na rynku, kompatybilne z:

Intel 1700 / 2011 / 2011-3 / 2066 / 3647 Narrow & Square / LGA 4189

AMD AM4 / TR4 / sTRX4 / SP3 / sWRX8 / AM5

Dane techniczne Alphacool Eisbaer Aurora 420:

 • Przeznaczenie Chłodzenie wodne procesora
 • Liczba wentylatorów 3 szt
 • Wymiary wentylatora 140 mm
 • Regulacja obrotów Regulacja PWM
 • Maksymalne obroty wentylatora 2000 obr/min
 • Materiał radiatora Miedź
 • Wymiary radiatora 460 x 144 x 30 mm (+/- 3%)
 • Materiał gwintów Mosiądz
 • Wymiary radiatora 460 x 144 x 30 mm
 • Podświetlenie ARGB
 • Przepływ powietrza 154,1 m3/h
 • Ciśnienie statyczne 2,20mm H2O
 • Wymiary wentylatora 140 x 140 x 25 mm
 • Złącze wentylatorów 4-pin PWM
 • Połączenie Cyfrowe aRGB 3-Pin JST + 3-Pin 5V
 • Producent Alphacool
 • Gwarancja 24 miesiące
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie