• Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty do monitorów

Uchwyt do monitora jest elementem wyposażenia, który sprawdzi się zarówno w przypadku graczy, jak i tych osób, które na co dzień spędzają długie godziny przed ekranem komputera w pracy. Uniwersalne uchwyty na monitor do biurka można dopasować do każdych potrzeb. Zależnie od wybranego wariantu, możliwy jest dzięki nim montaż jednego lub dwóch ekranów. Duże znaczenie ma w tym przypadku planowany wygląd stanowiska. W przypadku graczy często z tego rozwiązania korzystają te osoby, które posługują się laptopami i dodatkowym monitorem. Jednak docenią je także pracownicy wykorzystujący na co dzień więcej niż jeden ekran. Uchwyt do monitora sprawdzi się więc niezależnie od przeznaczenia sprzętu. Ważna jest natomiast chęć uporządkowania otaczającej przestrzeni.

Uchwyt na monitor do biurka – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wybór uchwytu do monitora nie powinien być przypadkowy. Przede wszystkim należy jasno określić, co chce się dzięki niemu uzyskać, a następnie dopasować taki model, który spełnia te oczekiwania. Istotny jest sam sposób montażu monitora na uchwycie. Zdecydowana większość ekranów z przeznaczeniem do takiego mocowania jest wyposażona w system VESA. Oznacza to, że mają one specjalne śruby montażowe o określonych parametrach. Monitory w tym standardzie wyróżnia także konkretny rozstaw śrub w przedziale od 75 do 100 mm. Właściwość ta zależy od wielkości ekranu.Uchwyt do monitora warto więc dopasować do rozstawu śrub urządzenia. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup produktu, który ma możliwość regulacji. Dla przykładu uchwyt Arctic W1B jest produktem sprawdzającym się w monitorach o wielkości od 13 do 30”.

Uchwyty na monitor do biurka – jakość wykonania i materiał

Wybierając uchwyt do monitora, warto dodatkowo skupić się na jakości jego wykonania oraz sposobie montażu do biurka. Plastikowe produkty są zdecydowanie odradzane przez specjalistów. Zastanawiasz się dlaczego? Z czasem plastik może zacząć skrzypieć, a co gorsze, niskiej jakości tworzywo może nie utrzymać zamocowanego na nim monitora. Arctic Z2 to przykład tego, jak powinien wyglądać solidny uchwyt biurkowy do monitora. Tym, co wyróżnia go na tle konkurencyjnych produktów, jest możliwość powieszenia aż dwóch urządzeń do wyświetlania obrazu jednocześnie i to w podwójnym standardzie VESA:

  • 75x75 mm,
  • 100x100 mm.

Uchwyt na monitor do biurka – dodatkowe funkcje

Uchwyt na monitor do biurka ma ułatwiać codzienne obowiązki. Pozwala także czerpać dodatkową przyjemność podczas komputerowych rozgrywek. Biorąc pod uwagę te wymagania, warto postawić na modele, które montuje się bezpośrednio do blatu biurka. W razie potrzeby wystarczy odkręcić je i zamontować w nowym miejscu, co nie generuje żadnych problemów. Ważna jest także opcja regulacji. Uchwyty na monitor do biurka powinny mieć możliwość regulacji wysokości ramienia. Nie mniej ważne jest ustawienie ekranu pod wybranym kątem nachylenia oraz możliwość jego rotacji o 360°. Takie udogodnienia docenią szczególnie graficy komputerowi i programiści.

Czy warto zainwestować w uchwyt biurkowy do monitora?

Jeżeli zastanawiasz się, czy decyzja o inwestycji w uchwyt do monitora jest słuszna, to odpowiedź jest jednak: zdecydowanie tak. Niezależnie od tego, czym zajmujesz się na co dzień, takie wyposażenie pomoże Ci w pracy, usprawni rozgrywkę i sprawi, że będzie przyjemniejsza. Dobrej jakości wyposażenie posłuży Ci także przez lata, nawet jeśli w międzyczasie zdecydujesz się na zmianę swojego sprzętu komputerowego.