• Kategorie
  • Szukaj
  • Pamięci RAM

Pamięci RAM – sklep z wyposażeniem komputerowym

Pamięć RAM to obok procesora jeden z najważniejszych komponentów – zarówno komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Odpowiada przede wszystkim za wydajność sprzętu komputerowego. Co ciekawe, pamięć RAM do laptopa wygląda dokładnie tak samo jak pamięć RAM do komputera. Jest to tak zwana kostka, która swoją nazwę RAM - bierze od pierwszych liter słów angielskiego wyrażenia: Random Access Memory.

Pamięci RAM w skrócie umożliwiają przechowywanie danych. To w tym miejscu znajdują się wszelkiego rodzaju pliki, a także programy, które wykorzystują użytkownicy komputerów.

Jakie pamięci RAM do laptopów i komputerów wybrać?

W ofercie rynkowej dostępne są różnego rodzaju pamięci RAM. To przede wszystkim:

  • SDRAM,
  • FPM,
  • DDR,
  • EDO.

Najpopularniejszą grupę stanowią pamięci RAM do laptopa z grupy DDR. Te natomiast dzielą się na kilka podkategorii. Są to: DDR2. DDR3, DDR4 czy DDR5. Dwie ostatnie ze wspomnianych pamięci to obecnie najlepszy z możliwych wybór. Są one wykorzystywane w urządzeniach wysokiej klasy. Taką pamięć RAM do komputera znajdziesz w naszej ofercie.

Jaka pojemność pamięci RAM do laptopa będzie najlepsza?

Pamięci RAM do laptopów dostępne są nie tylko w różnych wariantach, ale także pojemnościach. Co ważne, im większy ten parametr, tym szybciej pracuje komputer i poszczególne programy, które zostały na nim zainstalowane.

Absolutną podstawą są obecnie 6-8 GB pamięci RAM. Sklep BlackWhite.TV oferuje jednak znacznie bardziej rozbudowane wyposażenie. Pamięci z naszej oferty to modele o pojemności 16GB i 32GB. Zapewniają one najwyższą stabilność oraz wydajność. Mogą pracować z animacjami i dużymi plikami. Dzięki temu jest to świetna propozycja dla graczy oraz osób, które na co dzień wykorzystują zaawansowane programy specjalistyczne.

Polecamy sprawdzić również płyty główne i karty graficzne.