• Kategorie
  • Szukaj
  • Głośniki

Głośniki PC są w dalszym ciągu popularnym elementem wyposażenia pomimo dużego zainteresowania słuchawkami. Właściwie dopasowane głośniki do komputera to gwarancja idealnego odwzorowania każdego dźwięku, zarówno podczas codziennej gry, jak i w trakcie odsłuchu muzyki czy oglądania filmu. Zastanawiasz się, jak dopasować odpowiedni model do swoich oczekiwań? Nie jesteś pewny, w jakie głośniki komputerowe warto zainwestować? Okazuje się, że wybór nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Głośniki do komputera – jak wybrać dobry model?

Głośniki PC w połączeniu z komputerem dają możliwość komfortowej pracy, nauki, jak również oglądania filmów czy seriali. Decydując się na dodatkowe wyposażenia komputera stacjonarnego, warto uwzględnić kilka istotnych elementów. Nie tylko tych technicznych. Kluczowe będzie dopasowanie mocy oraz wielkości głośników do pomieszczenia, w którym się znajdą. Im większy pokój, tym lepsze mogą okazać się większe głośniki. Poza swoją podstawową funkcjonalnością mogą być one także dodatkowym elementem wystroju wnętrza.

Głośniki komputerowe – sklep BlackWhite.TV i szeroki wybór sprzętu

Producenci oferują różnorodny sprzęt komputerowy. Zastanawiasz się, jak w związku z tym dopasować dobre głośniki komputerowe? Sklep BlackWhite.TV ma w swojej ofercie sprawdzone i przetestowane modele, które można dopasować do indywidualnych oczekiwań. Przykładem jest model Fenda T-60X 2.0 Bluetooth NFC, który zadowoli każdego miłośnika dobrego dźwięku. Zestaw składa się z dwóch kolumn z systemem trójdrożnych głośników. Może być podłączony bezpośrednio do wybranego przez użytkownika urządzenia np. komputera. Wygodną opcją jest możliwość łączenia się głośników w systemie Bluetooth, dzięki czemu w zależności od zapotrzebowania można odtwarzać muzyką bezpośrednio z telefonu lub telewizora. Na jednej z kolumn znalazło się miejsce na wyświetlacz LCD, na którym pokazane są między innymi informacje o źródle dźwięku.

Fenda T5 to głośnik w formie pojedynczej kolumny o zadowalającej mocy 33 W. Podobnie jak wcześniejszy model, ten głośnik również dysponuje możliwością łączenia się z wybranym sprzętem za pośrednictwem modułu Bluetooth. Ciekawostką jest również wbudowane wyjście gitarowe, dzięki czemu może służyć również za piec do gitary elektrycznej.

Fenda F5060X 5.1 to natomiast rozbudowany zestaw złożony z subwoofera, głośnika centralnego, dwóch głośników przednich oraz dwóch głośników tylnych o łącznej mocy 135 W. Model idealnie sprawdza się jako uzupełnienie kina domowego. Podobnie jak wspomniane już urządzenia, może łączyć się z innym wyposażeniem domowym za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Głośniki do PC – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybór głośnika do komputera nie powinien być kwestią przypadku. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które wyróżniają głośniki do PC. Przede wszystkim warto uwzględnić samą moc głośników. Chcąc zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia z gry czy oglądania filmów, niezbędna będzie duża moc zestawu. Kolejną kwestią jest ilość kanałów.

  • Standardowe zestawy oznaczone są zazwyczaj symbolem 2.0.
  • Chcąc uzyskać jednak lepszy efekt odbioru dźwięku, warto postawić na głośniki 2.1, które dodatkowo wyposażone są w subwoofer.
  • Zestawy 5.1 to już typowy dźwięk przestrzenny, zapewniony jest przez pięć głośników oraz subwoofer.

Warto zwrócić również uwagę na jakość wykonania całego zestawu. Solidne materiały będą gwarancją odporności na ewentualne uszkodzenia i sprawią, że sprzęt posłuży Ci przez lata. Pamiętaj, że im wyższa jakość, tym mniejsze ryzyko ewentualnych usterek sprzętu.