• Kategorie
  • Szukaj
  • Myszki

Myszka komputerowa to podstawowe akcesorium, które sprawdza się nie tylko w przypadku jednostek stacjonarnych, ale również laptopów. Korzystając z myszki, zdecydowanie łatwiej jest operować zadaniami wykonywanymi na urządzeniu. Nie tylko przeglądanie sieci jest dzięki niej wygodniejsze, ale przede wszystkim praca. Jaka zatem powinna być myszka komputerowa? Sklep BlackWhite.TV daje możliwość wyboru różnych modeli. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb, uwzględniając przy tym własny budżet.

Myszki komputerowe – przewodowe i bezprzewodowe akcesoria

Jedną z podstawowych cech, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze akcesorium, jest sposób komunikacji, jaką mają myszki komputerowe. Sklep BlackWhite.TV w swojej ofercie proponuje produkty w standardzie:

  • bezprzewodowym,
  • przewodowym.

Oba rozwiązania mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Model 3Dconnexion CadMouse Pro Wireless to idealny przykład myszki bezprzewodowej o wysokim standardzie, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Mysz bezprzewodowa łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Odbiornik wpięty w komputer czy laptop łączy się z myszką i na tej podstawie umożliwia korzystanie z niej. Rozwiązanie to jest szczególnie wygodne w przypadku osób pracujących na laptopach. Ci zwykle muszą się przemieszczać, np. pomiędzy salami konferencyjnymi lub biurami. Jeżeli więc nie chcą być ograniczani przez kable, to zdecydowanie opcja dla nich.

Standardowa komunikacja przewodowa to obecnie możliwość podłączenia myszki do jednostki stacjonarnej lub laptopa za pośrednictwem portu USB. 3Dconnexion CadMouse Pro to urządzenie w wersji USB, które będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników klasycznego sprzętu komputerowego lub tych, którzy nie muszą się przemieszczać i mają stałe stanowisko pracy.

Mysz komputerowa i do laptopa – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na podstawowy kontroler do komputera, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Czym powinna, wyróżniać się dobra myszka komputerowa? Sklep BlackWhite.TV w swojej ofercie ma szereg urządzeń o różnych parametrach. Dzięki temu każdy znajdzie urządzenie idealnie dopasowane dla siebie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które zawsze mają znaczenie.

Jednym z nich jest DPI, czyli Dots Per Inch. Jest to czułość, z jaką myszka może pracować. Im wyższa wartość tego parametru, tym urządzenie jest czulsze, co wpływa na przesuwanie się kursora na ekranie monitora. W urządzeniach do pracy w biurze parametr ten nie jest aż tak ważny i często plasuje się w okolicach 800 DPI. Ma on jednak znaczenie dla graczy. Dla przykładu model 3Dconnexion CadMouse Pro przeznaczony do komputerowych rozgrywek wyróżnia się czułością na poziomie 7200 DPI.

Ważna jest również ilość przycisków. Standardowe myszki komputerowe mają ich trzy – dwa podstawowe i jeden w rolce. Jednak im więcej przycisków, tym lepiej. Możliwość przypisania do nich konkretnych funkcji jest ważna nie tylko dla graczy, ale również programistów czy grafików komputerowych.

Ponadto myszka komputerowa powinna być dopasowana do użytkownika pod względem kształtu. Każdy ma w tym zakresie indywidualne preferencje – jedni wolą myszki bardziej płaskie, inni preferują te z wygodnym miejscem na ułożenie palców czy wyższym ułożeniem nadgarstka.

Dodatkowo warto pamiętać o dopasowaniu pod indywidualne preferencje, takich akcesoriów jak klawiatury komputerowe oraz podkładki pod mysz. Te elementy mogą znacząco wpłynąć na komfort pracy i efektywność użytkowania komputera.

Dopasuj mysz komputerową dla siebie

Myszki komputerowe sprawdzają się zarówno podczas pracy, jak i w trakcie rozrywki. Warto zdecydować się na zakup sprzętu dopasowanego do indywidualnych preferencji, ponieważ wtedy można liczyć na wygodę, jaką mają zapewniać myszki komputerowe. Sklep BlackWhite.TV oferuje asortyment, wśród którego coś dla siebie znajdą zarówno gracze, programiści, graficy komputerowi, jak i pracownicy biurowi.