• Kategorie
  • Szukaj
  • Chłodzenie wodne i akcesoria

Technologia związana z obniżaniem temperatury pracy poszczególnych elementów wchodzących w skład naszego zestawu komputerowego stale się rozwija. Jednym z jej efektów jest chłodzenie wodne procesora. Opiera się ono o prostą zasadę działania - ciepło jest przekazywane do wentylatorów za pomocą stale krążącej w układzie cieczy (niekoniecznie wody!). Jest ona następnie schładzana, po czym wraca do chłodzonego komponentu. Obieg jest realizowany przy pomocy pompy - oddzielnego elementu, bądź też wchodzącego w skład tzw. zestawu AiO.

Chłodzenie wodne - dlaczego warto z niego korzystać?

Podstawowym jego zaletą jest zwiększona wydajność względem układów wykorzystujących powietrze. Ponadto na uwagę zasługuje kultura pracy - większość tego typu układów działa zdecydowanie ciszej. Na uwagę zasługuje także ciekawy wygląd, doskonale wpisujący się w trend budowania zestawów nie tylko wydajnych, ale też równie dobrze się prezentujących. W połączeniu z czynnikami o konkretnej barwie efekt może być piorunujący! Polecamy Waszej uwadze zestawy dostępne w ofercie sklepu internetowego Blackwhite!

Ile kosztuje chłodzenie wodne w naszym sklepie?

Podstawowe zestawy AiO do chłodzenia wodnego znajdziecie u nas w sklepie, w cenie niewiele wyższej od tej, jaką przyjdzie Wam zapłacić za zaawansowane modele powietrzne. To bez wątpienia dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z chłodzeniem wodnym swojego procesora. Z ich pomocą szybko zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci w przyszłości na zbudowanie od zera całego własnego zestawu. W dostępnej ofercie znajdziecie produkty takich marek jak SilentiumPC, Corsair, czy NZXT. Zachęcamy do zakupów! Do Waszej dyspozycji są modele oparte o jeden, dwa, lub nawet trzy wiatraki - konkretny wybrany model zależy więc tylko i wyłącznie od pojemności Waszej obudowy - w większości przypadków najlepiej sprawdzą się te 240 mm.