• Kategorie
  • Szukaj
  • Switche

Profesjonalne switche sieciowe

Switche znanego i cenionego producenta TP Link dostępne w naszej ofercie to połączenie wysokiej wydajności i dodatkowych udogodnień. Switche TP-Link cenione są przez użytkowników przede wszystkim za bardzo prosty interfejs konfiguracyjny oraz wygodne zarządzanie siecią. Switche sieciowe oferowane przez producenta sprawdzają się nie tylko w przypadku domowego użytku. Zależnie od wybranego modelu można bez przeszkód wykorzystać je, aby zbudować sieć w małej lub średniej firmie.

Switche zarządzalne i niezarządzalne – dopasuj parametry sprzętu do własnych wymagań

Firma TP-Link oferuje szereg różnego rodzaju urządzeń, które z powodzeniem mogą być stosowane w różnym środowisku. Oprócz przepustowości oraz ilości poszczególnych portów ciekawym rozróżnieniem sprzętu jest jego podział na:

  • switche zarządzalne,
  • switche niezarządzalne.

Switche niezarządzalne to urządzenia pozwalające na ograniczenie poboru energii. Porty zajęte przez podłączone do nich urządzenia, które aktualnie nie są wykorzystywane, nie pobierają energii. Urządzenie skupia się wyłącznie na jednostkach aktywnych.

Switche zarządzalne również pozwalają zmniejszyć zużycie energii. Główna różnica polega jednak na sterowaniu poszczególnymi połączeniami przez operatora sieci. Ten sprawuje bezpośrednią kontrolę nad całą siecią, a także konkretnymi portami.

TP-Link – switche dla firmy

Dostępne w ofercie naszego sklepu TP-Link Switche jak np. 24p TL-SG1024DE Rack to zaawansowane urządzenia wysokiej jakości – często wybierane do budowania sieci firmowej. Sprzęt pozwala na bezpieczne zarządzanie siecią. To jednak nie wszystko. Dzięki niemu możliwe jest wprowadzenie oszczędności w zakresie zużycia energii. Switche wyposażone w system diagnostyki kabli umożliwiają między innymi analizę długości okablowania. To z kolei wpływa na możliwość regulacji przepływu energii zużywanej przez poszczególne porty. W przypadku nieaktywnego połączenia na danym porcie sprzęt automatycznie redukuje pobór mocy na danym wejściu.

Sprawdź również routery i access pointy, dostępne w naszej ofercie.