• Kategorie
  • Szukaj
  • Myszki komputerowe dla graczy

Myszki komputerowe dla graczy stają się coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Korzystają z nich zarówno profesjonalni zawodnicy jak i osoby chcące oddać się relaksacyjnej rozgrywce po pracy lub szkole. Jedno mimo to nie ulega najmniejszej wątpliwości — od ich jakości wykonania częstokroć zależy ostateczny komfort gry i codziennego użytkowania. Czym więc powinny cechować się topowe modele, w które się zaopatrzycie?

Myszki komputerowe dla graczy — specyfika

Ważnym aspektem jest oczywiście sensor, z jakiego korzysta dany model. To właśnie od niego zależy rozdzielczość oraz ostateczne odwzorowanie ruchów. Myszki komputerowe dla graczy powinny ponadto cechować jak najmniejsza akceleracja i "szybkość". Oznacza to, że mysz przemieszczona o określoną odległość zawsze powinna odwzorować przemieszczenie kursora lub celownika w to samo miejsce, niezależnie od szybkości samego ruchu ręką. Fani poszerzania funkcjonalności docenią także dodatkowe przyciski, z jakich może korzystać mysz. Nie wolno zapominać o ergonomii — mysz powinna przede wszystkim wygodnie leżeć w dłoni, pożądane jest także odpowiednie jej wyprofilowanie, które zapewni znacznie pewniejszy chwyt w połączeniu ze specjalnych materiałem wykonania i pokrycia.

Ogromna funkcjonalność, czyli dodatkowe klawisze i funkcja makro

Standardowe myszki komputerowe dla graczy zazwyczaj wyposażone są w dwa przyciski oraz rolkę. Są jednak osoby, dla których nie jest to ilość wystarczająca — mowa tu oczywiście o graczach World of Warcraft i innych gier MMO, w których korzysta się z licznych umiejętności i funkcji. Te najbardziej zaawansowane modele oddają do dyspozycji gracza nawet do 12 kolejnych przycisków, które mogą zostać następnie dowolnie przypisane. Co więcej, funkcja makro pozwala nawet na przypisanie do jednego klawisza całej sekwencji wykonywanych kolejno czynności.

Polecamy sprawdzić również podkładki pod mysz i klawiatury komputerowe gamingowe.