• Kategorie
  • Szukaj
  • Podzespoły komputerowe

Komputer przeznaczony do gier powinien cechować się nieco innymi parametrami niż ten, który masz zamiar wykorzystywać głównie do przeglądania Internetu lub do pracy biurowej. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na właściwy dobór podzespołów komputera, które wpływają na jego wydajność, wyświetlanie grafiki czy ilość magazynowanych danych. Podzespoły komputerowe do gier kupują między innymi osoby, które decydują się na samodzielny montaż sprzętu. Jakie podzespoły komputerowe warto kupować, by móc cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie?

Najlepsze podzespoły komputerowe do gier – przede wszystkim grafika

Jeśli planujesz samodzielne złożenie sprzętu z poszczególnych podzespołów komputerowych, będziesz potrzebować kilku podstawowych elementów. Każdy z nich znajdziesz w naszej ofercie. Przygotowaliśmy szeroki wybór podzespołów do komputera, które sprawdzą się szczególnie w przypadku graczy. Czym warto się zainteresować?

Podstawowym podzespołem komputerowym do gier jest dobra karta graficzna. To ona odpowiada za realistyczne wrażenia podczas rozgrywek. Nowoczesne gry wymagają stosowania zaawansowanych akcesoriów, dlatego wybierając kartę graficzną, zadbaj o to by była wydajna. Szczególnie polecane są modele typu GeForce GTX/RTX lub Radeon RX.

Podzespoły komputerowe – pamięć i procesor

Podczas składania urządzenia z podzespołów komputerowych, zadbaj także o wyposażenie go w odpowiedni procesor. Absolutne minimum stanowią modele 4-rdzeniowe, choć szczególnie polecane są procesory z 6 lub 8 rdzeniami. Oprócz tego do ważnych podzespołów komputerowych do gier należą dodatkowe dyski SSD oraz specjalne płyty główne do gier, których parametry są dopasowane do typu procesora i ilości pamięci RAM.

Należy też pamiętać o zastosowaniu wydajnego systemu chłodzenia, który zadba o regulowanie temperatury wszystkich zastosowanych podzespołów komputerowych i nie dopuści do przegrzania. Wszystkie wymienione podzespoły komputera do gier znajdziesz naszej ofercie.