Tablety graficzne XP-Pen stworzone zostały zarówno z myślą o profesjonalistach, jak i początkujących użytkowników, chcących spróbować swoich sił w grafice. Przedstawiamy najpopularniejsze modele z serii Star, Deco oraz Artist, a także akcesoria.

Tablet graficzny to coraz popularniejsze urządzenie, które znaleźć możemy na stanowisku obok klawiatury i myszki. Co ciekawe, wykorzystują go nie tylko rysownicy i malarze, ale również projektanci 3D, graficy, nauczyciele i uczniowie, a nawet gracze!

Ceny tabletów graficznych zaczynają się już od 150-300 złotych, a skończyć się mogą nawet na kilkunastu tysiącach złotych. W sklepie Blackwhite.TV dostępne są sprawdzone modele firmy XP-Pen. Wśród nich znajdziesz urządzenia przeznaczone dla amatorów oraz zawodowców, wliczając w to modele klasyczne (bez wyświetlacza) oraz z wyświetlaczem.

 

XP-Pen Star – tanie tablety graficzne na start

Bazową serią jest XP-Pen Star. To budżetowe tablety graficzne, które stanowią idealne rozwiązanie dla początkujących użytkowników. Wśród nich dostępne są również bardziej kompaktowe modele, które mimo mniejszej powierzchni roboczej zajmują znacznie mniej miejsca i świetnie sprawdzają się w terenie.

Sprawdź tablety XP-Pen Deco

XP-Pen Star G430S

Pierwszym przykładem jest tablet XP-Pen Star G430S. To niewielkie urządzenie o wymiarach 130 x 107 mm z obszarem roboczym 4 x 3 cala. Mimo niewielkich rozmiarów i niskiej ceny zapewnia świetną precyzję i czułość. Wszystko to dzięki rozdzielczości 5080 LPi oraz aż 8192 poziomom nacisku. Do zestawu dodane jest podstawowe piórko pasywne P01 (nie wymagające ładowania) z 10 wkładami.

G430S świetnie sprawdzi się jako startowy tablet graficzny lub zapasowy model, którego łatwo zabrać ze sobą. W cenie zaledwie 149 złotych otrzymujemy wysokiej jakości urządzenie z nieco mniejszą powierzchnią roboczą, lecz ze świetnymi parametrami.

XP-Pen Star G640S

XP-Pen Star G640S to większy brat G430S. Wyposażony w większą powierzchnię roboczą (6 x 4 cale) tablet również posiada rozdzielczość 5080 LPi oraz 8192 poziomy nacisku. W zestawie z nim znajdziesz także rysik P05 wraz z 20 wymiennymi końcówkami, a także niezbędne okablowanie i adapter OTG do podłączenia smartfona.

W kwocie 219 złotych G640S to świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników, którzy nie chcą przeznaczać dużej kwoty na tablet graficzny.

XP-Pen Star 03

Jednym z bestsellerów jest XP-Pen Star 03. To jeden z tańszych modeli, wyposażony w pole robocze o wielkości aż 10 na 6 cali. Wyposażony w 8 klawiszy, których działanie można dowolnie konfigurować, Star 03 stanowi idealną propozycję dla użytkowników szukających sprzętu, który swoją funkcjonalnością i rozmiarami nie będzie odbiegać od popularnych modeli dla bardziej doświadczonych osób.

W zestawie znalazło się również piórko pasywne P01 i osiem wkładów, a także niezbędne okablowanie. W cenie poniżej 300 złotych Star 03 to jeden z najlepszych wyborów.

 

XP-Pen Deco – dla tych, którzy chcą większych możliwości

XP-Pen Deco to tablet graficzne skierowane głównie do średniozaawansowanych użytkowników. Większa funkcjonalność, bogatszy zestaw i szeroka kompatybilność z wieloma programami sprawiają, że modele Deco to świetna propozycja w swoim przedziale cenowym.

Sprawdź tablety XP-Pen Deco

XP-Pen Deco 01 V2

Najpopularniejszym tabletem z serii Deco jest XP-Pen Deco 01 V2. Model o grubości zaledwie 8 milimetrów pochwalić się może obszarem roboczym 10 x 6,25 cala, który wyznaczają na powierzchni tabletu cztery podświetlane strzałki. Nie zabrakło także dodatkowych przycisków funkcjonalnych oraz pasywnego piórka.

Do zestawu dołączone są także przejściówki USB OTG, a także specjalna rękawiczka, stworzona z myślą o osobach pracujących na co dzień z wykorzystaniem tabletów graficznych.

XP-Pen Deco Pro M

Nieco droższy w zestawieniu jest XP-Pen Deco Pro M. Potężny obszar roboczy 11 x 6 cali, bogaty zestaw oraz dodatkowe pokrętło do manipulacji ustawieniami – to najważniejsze cechy Pro M. Model sprawdzi się w przypadku osób, chcących maksymalnie zwiększyć funkcjonalność swojego tabletu graficznego, w czym zwłaszcza pomaga specjalne pokrętło, które można skonfigurować wedle własnych upodobań.

W zestawie z tabletem znajdziesz pasywne piórko wraz z wkładami, potrzebne okablowanie oraz rękawiczkę XP-Pen.

XP-Pen Artist – tablety graficzne dla profesjonalistów

Kiedy pracujesz z grafiką na co dzień, przydaje się coś, co pozwoli tworzyć digital arty lub retuszować zdjęcia z większą dokładnością i przede wszystkim – z większym komfortem. Pomóc w tym mogą tablety graficzne XP-Pen Artist, wyposażone w wyświetlacze IPS.

Sprawdź tablety XP-Pen Artist

XP-Pen Artist 12 Pro

Podstawowym modelem wyposażonym w ekran jest XP-Pen Artist 12 Pro. Model z wyświetlaczem o wielkości 11 x 6 cali i rozdzielczości FullHD (1920x1080 px) świetnie sprawdzi się we wszelakich zastosowaniach profesjonalnych. W zestawie znajdziesz także piórko wraz z wkładami oraz szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak rękawiczka, podstawka pod tablet oraz niezbędne kable i adaptery.

XP-Pen Artist 15,6 Pro

Jeżeli potrzebujesz większej przestrzeni roboczej, możesz wybrać XP-Pen Artist 15,6 Pro. Model z ekranem o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości FullHD zapewnia olbrzymią przestrzeń roboczą większą niż kartka A4. Również tutaj znajdziemy pełen zestaw akcesoriów oraz okablowanie.

XP-Pen Artist 22R Pro

Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej przestrzeni, z pewnością zainteresuje Ciebie XP-Pen Artist 22R Pro. Ekran o przekątnej 21,5 cala z obszarem roboczym 476 x 268 mm. Rozdzielczość wyświetlacza 1920 x 1080 pikseli, gama kolorów z pokryciem Adobe RGB na poziomie 90%, NTSC 88% i sRGB 120%.

Doskonały wyświetlacz to nie wszystko. 22R Pro posiada łącznie 20 klawiszy skrótów, dwie konfigurowalne rolki oraz specjalną podstawę. To idealny tablet graficzny dla każdego, kto szuka bezkompromisowego narzędzia do pracy.

Jak widać, oferta tabletów graficznych XP-Pen jest naprawdę spora. Wśród wyżej wymienionych propozycji z pewnością znajdziesz model, który spełni twoje wymagania. Pełną listę tabletów graficznych oraz akcesoriów XP-Pen możesz sprawdzić poniżej:

Sprawdź wszystkie produkty XP-Pen