Nowe chłodzenia od SilentiumPC, Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan, są już dostępne w sklepie Blackwhite.TV! Co oferują nowe coolery, czym różnią się od poprzedników, ile kosztują i czy w ogóle warto się nimi zainteresować? Sprawdziliśmy to!

Wiadomość o następcy legendarnego już chłodzenia SilentiumPC Fera 3 to coś, co niewątpliwie może poprawić humor wszystkim użytkownikom, myślącym nad zakupem taniego i solidnego coolera. Fera 5 oraz Fera 5 Dual Fan prezentują się naprawdę świetnie i niewątpliwie znów okażą się hitem sprzedaży. Dlatego warto już teraz przyjrzeć się im bliżej!

SilentiumPC Fera 5

Pierwsze chłodzenie to podstawowa wersja – Fera 5. Tak jak poprzednik, cooler wyposażony jest w pojedynczy wentylator Fluctus 120 PMW. Pochwalić się on może konstrukcją z ząbkowanymi łopatkami oraz łożyskiem FDB. Zapewnić ma wyższe ciśnienie statyczne, dopasowane do radiatora z gęsto upakowanymi finami.

Co ciekawe, opracowany przez ekspertów z SilentiumPC radiator o wysokości 155 milimetrów został nawet opatentowany. Konstrukcja o nazwie Synergy Cooling dzięki specjalnie obranemu kształtowi i gęstości upakowania finów zapewniać ma naprawdę dobrą wydajność.

Na uwagę zasługuje także specjalny system montażu, poprawiający docisk chłodzenia do procesora. Ferę 5 zamontować można bez problemu poziomo i pionowo, a zapinki oferują szeroką kompatybilność z rozmaitymi płytami głównymi (Intel LGA 775, 115X, 1200, 1366, 2011(-3), 2066 oraz AMD FM1, FM2(+), AM2(+), AM3(+) i AM4).

 

Sprawdź SilentiumPC Fera 5

 

SilentiumPC Fera 5 Dual Fan

Drugim chłodzeniem jest Fera 5 w wersji z dwoma wentylatorami Fluctus 120 PWM. Pracujący w trybie push-pull wentylator zagwarantować ma jeszcze niższe temperatury oraz wysoką kulturę pracy.

Warto także dodać, że bazą Fera 5 i Fera 5 Dual Fan jest miedziany blok z czterema miedzianymi ciepłowodami o średnicy 6 mm. Wentylatory zaś pracują w zakresie od 300 do 1800 obrotów na minutę (RPM). Wydajność jednego i drugiego modelu wynosi aż 220W TDP.

 

Sprawdź SilentiumPC Fera 5 Dual Fan

 

SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual - cena

Czas na to, co najważniejsze – ceny. Polska firma nie zawiodła i na tym polu:

  • SilentiumPC Fera 5 – 119 zł
  • SilentiumPC Fera 5 Dual Fan – 149 zł

Można więc śmiało rzec, że Fera 5 będzie rewelacyjnym rozwiązaniem przy ograniczonym budżecie. Dodatkowe 119 lub 149 zł nie obciąży aż tak budżetu, a z pewnością zapewni lepszą kulturę pracy w zestawach z procesorami z zablokowanymi mnożnikami.

Dzięki takiej konstrukcji Fera 5, a zwłaszcza Fera 5 Dual Fan pozwolą na podkręcanie mainstreamowych procesorów. Nic nie powinno stać zatem na przeszkodzie, aby parować ten cooler z popularnymi i5-10600k, Ryzen 5 3600 oraz nowszymi CPU z generacji Zen 3 czy Intel Core 11. generacji.

Fera 5 – recenzja

Na kanale Jarka dostępna jest także pełna recenzja najnowszego coolera od SilentiumPC. Jeżeli chcesz sprawdzić jego wydajność w poszczególnych zastosowaniach, koniecznie obejrzyj!

Kup SilentiumPC Fera 5 lub Fera 5 Dual Fan