W sklepie dostępna jest nowa klawiatura mechaniczna - Sharkoon SKILLER SGK30. Dostępna w wersji z niebieskimi i czerwonymi przełącznikami Kailh SGK30 kosztuje zaledwie 219 złotych!

Klawiatury mechaniczne z roku na rok tanieją. Gracze mają coraz większy wybór wśród budżetowych modeli, wśród których znajdziemy propozycje od nieco mniej znanych firm oraz tych obecnych od wielu lat na rynku. Ze swoją propozycją wyszedł Sharkoon. SKILLER SGK30 to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna, której cena nie przekracza 220 zł. Czy warto się nią zainteresować?

Solidne wykonanie

W świecie klawiatur mechanicznych standardem stał się metalowy top klawiatury. Nie inaczej jest w przypadku Sharkoon SKILLER SGK30 – producent zdecydował się na korpus ze szczotkowanego aluminium, pokrytego czarną farbą. Nie zabrakło także dolnej obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego.

Klawiatura waży aż 867 gramów. Dzięki sporej wadze oraz nóżkom wraz z gumowymi podkładkami antypoślizgowymi nie musimy się obawiać, że całe urządzenie będzie się przesuwać po biurku. Warto zanotować także obecność oplecionego przewodu USB.

SGK30 to pełnowymiarowa klawiatura z sekcją numeryczną. Jej wymiary to 440 x 144 x 35 mm. Świetnym uzupełnieniem do klawiatury może być podpórka pod nadgarstki Elite Shark WR200.

Sharkoon SKILLER SGK30 przełączniki

Przełączniki Kailh Red lub Blue

Tanie klawiatury mechaniczne wyposażone są na ogół w przełączniki Outemu, cechujące się nieco innym klikiem. W przypadku SKILLER SGK30 mamy do czynienia z dobrze znanymi przełącznikami Kailh, dostępnymi w wersji niebieskiej oraz czerwonej.

SGK30 z przełącznikami Kailh Red świetnie sprawdzi się w grach e-sportowych oraz wszystkich innych tytułach, w których liczy się szybkość aktywacji. Liniowy skok oraz siła nacisku 45 g sprawia, że przełączniki chodzą lekko i cicho.

SGK30 z Kailh Blue sprawdzi się u wszystkich użytkowników, którzy oczekują wyraźnej informacji zwrotnej po aktywacji przycisku. Wyraźny, głośny klik sprawia, że SGK30 Blue to idealna klawiatura do pisania. Sprawdzi się także w grach, pod warunkiem, że wyraźny klik Tobie nie przeszkadza.

Oprogramowanie i technologia

W klawiaturze dla graczy od Sharkoona nie mogło zabraknąć pełnego anti-ghostingu, zwanego inaczej N-Key Rollover’em. Nie musisz zatem obawiać się o ilość i kolejność wciskanych jednocześnie klawiszy – wszystko będzie poprawnie zarejestrowane przez SGK30.

Jak przystało na 2021 rok, SGK30 posiada także podświetlenie RGB, które można dowolnie konfigurować wedle własnego upodobania z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Za pomocą oprogramowania można także edytować wiele ustawień związanych z samym działaniem klawiatury, a wszystko to zapisać w jednym z aż 20 profili.

Cena? 219 zł

W cenie zaledwie 219 złotych otrzymujemy naprawdę przyzwoitą klawiaturę, wyposażoną we wszystkie kluczowe elementy, które powinniśmy wymagać od budżetowych modeli. Przełączniki Kailh, podświetlenie RGB, klawisze funkcyjne – wszystko to zamknięte w solidnej obudowie z aluminiowym korpusem.

Jeżeli szukasz solidnej klawiatury w niewielkiej cenie, która świetnie sprawdzi się w grach nie tylko dzięki mechanicznym przełącznikom, ale również odpowiednim technologiom i dużej funkcjonalności – Sharkoon SKILLER SGK30 to idealna propozycja.

Sprawdź klawiaturę Sharkoon SKILLER SGK30