Pierwsza wersja legendarnej gry „Diablo” gra studia Blizzard Entertainment pojawiła się na rynku w 1996 roku. Ostatnia, trzecia część serii pochodzi z roku 2012, ale tysiące fanów tych rozgrywek już zacierają ręce. Premiera „Diablo IV” została przewidziana na początek czerwca 2023. Producent udostępnił oficjalne wymagania sprzętowe, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej przygotować się do płynnego wejścia nową odsłonę Świata Sanktuarium.

Diablo IV – wymagania sprzętowe sugerowane przez producenta

Studio Blizzard przedstawiło wymagania sprzętowe dla gry Diablo IV na komputery stacjonarne zarówno w wersji minimalnej, jak i zalecanej. Jeśli planujesz zakup kolejnej części serii, możesz już teraz sprawdzić, czy bez problemu uruchomisz ją na swoim komputerze. Dla najwyższej satysfakcji i komfortu rozrywki, weź pod uwagę wskazania producenta co do niezbędnych parametrów technicznych:

  • system operacyjny: Windows 10 64-bitowy,
  • procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8100,
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280,
  • pamięć: 8 GB RAM,
  • miejsce na dysku: 45 GB wolnej przestrzeni na dysku (dysk SSD).

Jeśli chodzi o Diablo IV, wymagania sprzętowe dotyczą także rozdzielczości ekranu. Musi to być przynajmniej 1080p rozdzielczość natywna/720p rozdzielczość renderowania, niskie ustawienia grafiki, 30 fps.

Aby cieszyć się płynną rozgrywką, warto postawić na parametry szczególnie zalecane przez Blizzard (1080p, średnie ustawienia graficzne, 60 fps), a więc:

  • system operacyjny: Windows 10 64-bitowy,
  • procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD R3-1300X,
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470,
  • pamięć: 16 GB RAM,
  • miejsce na dysku: 45 GB wolnej przestrzeni (dysk SSD).

Zapowiedzi wskazują na to, że Diablo IV przyniesie wyjątkowo mroczny klimat i nowe, ciekawe wyzwania. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać najnowszą odsłonę serii, sprawdź wcześniej, jaki komputer do Diablo IV będzie najlepszy lub jak powinieneś udoskonalić swój obecny zestaw.

Jaki komputer do Diablo IV musisz mieć? Wymagania nie są wysokie!

Jak wynika z powyższego zestawienia, wymagania do najnowszej wersji „Diablo” nie są wygórowane. Prawdopodobnie będzie można ją uruchomić nawet na słabszym sprzęcie. Blizzard wychodzi naprzeciw użytkownikom, jednak należy liczyć się z tym, że w przypadku niższych parametrów technicznych komputera wrażenia z rozgrywek mogą również ulec pogorszeniu.

Czy do zainstalowania gry Diablo IV niezbędny jest komputer gamingowy? Niekoniecznie, ale zdecydowanie warto zainwestować w taki sprzęt, ponieważ większość komputerów przeznaczonych do gier spełni podstawowe wymagania studia. Najlepsze efekty można jednak osiągnąć przy bardziej zaawansowanej konfiguracji. Mowa tu choćby o procesorze Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz oraz gamingowej karcie graficznej. 8 GB pamięci RAM to absolutne minimum, jeśli chcesz cieszyć się grą na najwyższym poziomie.

Komputer gamingowy to doskonała opcja dla wytrawnych graczy, którym zależy na jakości świata rozgrywek, ale nie chcą samodzielnie kompletować zestawu komputerowego w odpowiednim dla siebie przedziale cenowym. 

Przygotuj się na nową jakość, emocje i pełnię rozrywki z Diablo IV jeszcze przed premierą. Przemierzaj nowe krainy i twórz fantastyczne kreacje bohaterów, czerpiąc przyjemność z płynnej gry, dostosowując swój sprzęt do wymagań producenta.