Klawiatura mechaniczna do 200 zł ze smarowanymi przełącznikami, solidną konstrukcją i w nietypowym kolorze? Oto Dark Project KD87A Skeleton, która potrafi zaskoczyć tym, co oferuje w swojej półce cenowej. Dostępna w fioletowej kolorystyce klawiatura TKL ze switchami G3ms Sapphire to świetna propozycja dla każdego gracza.

Rynek budżetowych klawiatur dla graczy jest bardzo ciasny. Producenci prześcigają się w proponowanych modelach z różnymi przełacznikami, wymiarami, formatami czy dodatkowymi funkcjonalnościami. Dark Project zdecydował się na zaoferowanie czegoś, czego ta półka cenowa jeszcze nie widziała. Klawiatura KD87A Skeleton wyróżnia się nie tylko kolorystyką, ale również… smarowanymi przełącznikami oraz stabilizatorami, w cenie 199 zł. Ale czy jest gdzieś haczyk?


Budowa KD87A Skeleton

Klawiatura Dark Project KD87A Skeleton to sprzęt wykonany w formacie 80%, zwanym również Tenkeyless (TKL) albo Tournament. Pozbycie się sekcji numerycznej gwarantuje więcej przestrzeni na biurku dla naszej myszki, co może okazać się istotne podczas grania. Osadzenie przełączników oraz płaska forma topu klawiatury sprawia, że mamy tutaj do czynienia z konstrukcją float key, bardzo popularną w tym budżecie. Same keycapy wykonano z ABS Double-shot, co może nie jest najwyższą możliwą opcją, ale zdecydowanie akceptowalne jest, jeśli spojrzymy na cenę.

Pod kątem wizualnym KD87A Skeleton Violet/White zdecydowanie wyróżnia się swoją kolorystyką. Fioletową podstawę oraz zewnętrzne klawisze przełamuje biel keycapów w głównej części qwerty. Taki wygląd z pewnością wyróżni się na biurku. Oczywiście nie mogło zabraknąć adresowalnego podświetlenia RGB. Legendy na klawiszach posiadają dość standardową czcionkę, zaś na boku spacji znajdziemy logo producenta.

Smarowane przełączniki Sapphire G3ms

Same przełączniki to G3ms Sapphire – liniowe switche, charakteryzujące się siłą aktywacji na poziomie 50g. To customowe rozwiązanie, stworzone bezpośrednio w ramach współpracy na linii Dark Project oraz Gateron. Wyróżniać się mają mniejszym punktem styku ruchomej części z obudową przełącznika, co przekłada się na zredukowane tarcie i tym samym lepszą płynność działania.

Zobacz zestawienie klawiatur Dark Project

Jedną z najmocniejszych punktów całej klawiatury jest fabryczne nasmarowanie każdego przełącznika woskiem. Przekłada się to na jeszcze lepszą redukcję tarcia, zwiększenie płynności działania oraz znacznie przyjemniejszy klik, który znamy z droższych klawiatur wyposażonych w liniowe przełączniki.


Smarowane, solidne stabilizatory

To jeszcze nie wszystko, albowiem w Dark Project KD87A Skeleton nie tylko przełączniki, ale również stabilizatory są fabrycznie przesmarowane. Unikniesz dzięki temu konieczności rozbierania klawiatury i dodatkowego smarowania tych elementów – klawiatura out of the box zafunduje maksymalny komfort korzystania bez konieczności dodatkowych modyfikacji. Stabilizatory w KD87A Skeleton są również montowane bezpośrednio do PCB klawiatury, co dodatkowo redukuje drgania mogące powstać na powierzchnii całej konstrukcji.

Dark Project KD87A Skeleton – podsumowanie

Podsumowując – klawiatura mechaniczna KD87A Skeleton to konstrukcja zdecydowanie unikalna spośród tanich rozwiązań dla graczy. Sprzęt oferuje stosunkowo dobrą konstrukcję w nietypowym kolorze, z pełnym podświetleniem RGB. Przełączniki porównać można z liniowymi odpowiednikami w postaci Gateron Yellow, Gateron Red czy Kailh Red.

Największym wyróżnikiem jest tutaj jednak fabryczne smarowanie, co znacząco zwiększa atrakcyjność tej klawiatury zwłaszcza u osób, które nie chcą dodatkowo modyfikować jej konstrukcji. Dodajmy do tego również przesmarowane stabilizatory, osadzone na PCB i mamy przepis na sukces.

Jeżeli nie masz nic przeciwko nieco nietypowej kolorystyce i nie oczekujesz najwyższej możliwej jakości wykonania klawiszy (PBT zamiast ABS, tutaj jest ewentualny lekki haczyk), to Dark Project KD87A Skeleton Violet/White stanowi idealną propozycję.


Kup Dark Project KD87A Skeleton