Sharkoon zaprezentował wodne chłodzenia AiO – Sharkoon S70 RGB, Sharkoon S80 RGB oraz Sharkoon S90 RGB. Trzy modele, oferujące różne rozmiary chłodnic, stanowią nowość w ofercie tego producenta, znanego bardziej ze swoich peryferii oraz obudów. Sprawdźmy, co oferują te debiutowe coolery.

Sharkoon to producent, który w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie istnienia. Firma stara się iść z duchem rynku, oferując coraz to nowe produkty w swoim asortymencie. Teraz do grona peryferii, obudów oraz foteli dołączają chłodzenia wodne AiO w rozmiarach 240 mm oraz 360 mm. Cechować się mają sporą wydajnością oraz świetnym wyglądem. Oczywiście nie brakuje RGB zarówno w nazwie, jak i na wentylatorach i blokopompie. Przyjrzyjmy się bliżej trzem nowym produktom.


Sharkoon S70 RGB

Zaczynamy od najtańszej propozycji. Sharkoon S70 RGB oferuje chłodnicę o wielkości 240 milimetrów i grubości 27,5 milimetra. Dość standardowa konstrukcja o mniejszej grubości, która minimalizuje ryzyko niekompatybilności z wysokimi modułami pamięci RAM (przy montażu na górze obudowy) lub z kartą graficzną (przy montażu na przodzie obudowy).

Na niej producent zamontował dwa wentylatory RGB z regulacją obrotów od 600 do 2000 obrotów na minutę. Deklarowany maksymalny przepływ powietrza według producenta wynosi 131.93 m³/h, co sugeruje stosunkowo dobrą wydajność chłodzenia na papierze. To samo tyczy się pompy z prędkością 1600 – 3200 obrotów na minutę.

Całość konstrukcji prezentuje się nowocześnie i z pewnością może spodobać się osobom lubiącym RGB. Oprócz wentylatorów podświetlenie znajdziesz także na wierzchniej części blokopompy, gdzie świeci się pierścień okalający ten element oraz logo producenta w centrum. Sharkoon S70 RGB dostępny jest w cenie 399 zł.


Kup Sharkoon S70 RGBSharkoon S80 RGB

Chłodzenie Sharkoon S80 RGB pod kątem technicznym jest modelem bliźniaczym do S70. Wyposażony w tę samą chłodnicę, wentylatory oraz pompę zapewni zbliżoną wydajność. Uwagę przykuwa jednak inaczej wykonana blokopompa. Za odbiór ciepła od procesora odpowiada, tak samo jak w tańszej wersji, duża miedziana podstawa. Inaczej jednak prezentuje się górna część tego elementu.

Producent w S80 zastosował efekt tzw. nieskończonego lustra na górze blokopompy, wykorzystując podświetlane logo i pierścień, odbijane przez specjalnie ustawione przezroczyste warstwy materiału. Sharkoon zadbał także możliwość obrotu logo, aby znajdowało się w pozycji pionowej.

Za dodatkowe aspekty wizualne producent liczy trochę więcej. Cena Sharkoona S80 RGB wynosi 499 złotych, co stanowi już dość sporą kwotę jak za chłodzenie 240 mm. Nie można jednak nie powiedzieć, że te AiO prezentuje się naprawdę ciekawie.


Kup Sharkoon S80 RGBSharkoon S90 RGB


Topową propozycją od Sharkoona jest chłodzenie AiO S90 RGB. Ten model oferuje większą chłodnicę 360 milimetrów, co przekładać się będzie na lepszą wydajność. Zwłaszcza, że oczywiście producent dołożył trzeci wentylator 120 mm. Podobnie jak we wszystkich innych chłodzeniach, maksymalny poziom głośności został oszacowany na okolice 35 dBA.

Warto również wspomnieć, że Sharkoon S90 RGB i każdy z powyższych modeli posiada długie na 400 milimetrów węże. Taka długość pozwoli na bezproblemowy montaż AiO w dowolnym miejscu obudowy, nawet przy tych wielkoformatowych rozwiązaniach.Zestaw w każdym z modeli jest również dość pokaźny. Oprócz chłodzenia i wentylatorów znajdziesz pastę termoprzewodzącą, mocowanie na podstawki AMD oraz Intel, a także wszystkie potrzebne śrubki oraz splitter RGB, umożliwiający proste podpięcie do płyty głównej.

Z racji swojej wielkości Sharkoon S90 RGB wyceniony został wyżej niż modele 240 mm. Te chłodzenie AiO kupisz za 649 zł


Kup Sharkoon S90 RGB